Recepty na antykoncepcję awaryjną

Metod antykoncepcji jest naprawdę wiele. W sytuacji awaryjnej kobiety mogą sięgnąć po tabletki dzień po. Zawarte w tych tabletkach składniki wykazują bardzo silne działanie. Dlatego można kupić wyłącznie tabletki dzień po recepta.

Jak uzyskać receptę na tabletkę dzień po?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje tabletem dzień po: Ellaone i Escapelle. Obie można kupić wyłącznie na receptę. W przypadku antykoncepcji awaryjne bardzo liczy się czas, oczekiwanie kilka dni na wizytę nie jest możliwe. Rozwiązaniem jest przychodnia online, w której tabletki dzień po recepta można otrzymać bardzo szybko. Weryfikacja zgłoszenia zajmuje nie więcej niż 15 minut. Po tym czasie kobieta, którą interesują tabletki dzień po recepta otrzyma niezbędny do jej wykupienia kod. Jest on przesyłany SMS-em lub e-mailem.

Które tabletki dzień po wybrać?

Tabletki dzień po mają bardzo podobne działanie. Różnią się tylko czasem, w którym należy je przyjąć. Escapelle należy przyjąć w ciągu 72 godzin od stosunku, a Ellaone najlepiej w ciągu 24 godzin. Najszybciej można więc uzyskać Ellaone recepta czy też Escapelle recepta w poradni online.

Kobiety, którym potrzebna jest Ellaone recepta albo Escapelle recepta, muszą wypełnić formularz. Dopiero po jego weryfikacji lekarz może wypisać Ellaone recepta bądź Escapelle recepta. Niezależnie od tego, jakie tabletki wypisze lekarz, receptę można zrealizować tylko w stacjonarnej aptece. Kobiety muszą się też liczyć z tym, że nie w każdej aptece dostaną tabletki dzień po.