Jak działa e-recepta online?

Wprowadzenie e recepty przyczyniło się do powstania nowych usług medycznych. Dzięki temu, że powstały platformy medyczne oferujące konsultacje lekarskie na odległość, e recepty można otrzymać bez oczekiwania na wizytę u lekarza. Recepta przez internet to rozwiązanie, które dla pacjentów jest niezwykle wygodne.

Jak działa recepta online?

E recepty bez konieczności fizycznego kontaktu z lekarzem można otrzymać na jednym z serwisów internetowych, które oferują zarówno konsultacje lekarskie online, jak i erecepty online.  Pacjent, którego interesuje recepta przez internet musi jedynie wypełnić formularz na stronie wybranej platformy medycznej i wnieść opłatę. Nie jest ona wysoka, często wynosi mniej niż 50 zł.

Oczywiście nie każdy, kogo interesuje recepta przez internet może ją otrzymać. Wypełniony przez pacjenta kwestionariusz jest dokładnie analizowany przez doświadczonego lekarza. Jeśli uzna, że są wskazania do terapii, recepta online zostanie wypisana.

Jak wykupić lek mając e-receptę?

Recepta online jest akceptowana przez każdą aptekę. Recepta online realizowana jest w taki sam sposób jak e recepta wystawiona w stacjonarnym gabinecie. By wykupić lek, potrzebny jest specjalny kod. Osoby, które posiadają erecepty online kod ten otrzymują w wiadomości SMS. Może one też zostać wysłany w pliku PDF na adres e-mail. Plusem jest to, że czas oczekiwania na wypisanie erecepty online trwa bardzo krótko. Na ogół analiza kwestionariusza zajmuje lekarzowi nie więcej niż 15 minut.