Co to jest recepta online?

Elektroniczne recepty pojawiły się w Polsce jakiś czas temu. To rozwiązanie bardzo wygodne dla pacjentów. Dzisiaj e-receptę można otrzymać także przez internet. Recepta przez internet nie wymaga osobistego kontaktu z lekarzem. Można ja otrzymać bez konieczności wychodzenia z domu.

Recepty przez internet?

Telemedycyna rozwija się w Polsce coraz szybciej. Przybywa więc poradni, które udzielają konsultacji lekarskich na odległość. W poradniach tych można uzyskać e recepty bez wychodzenia z domu i długiego oczekiwania na wizytę. Recepta przez internet wypisywana jest po telefonicznej konsultacji z lekarzem.

Recepta przez internet może zostać też wypisana na podstawie informacji udzielonych przez pacjenta w specjalnym formularzu medyczny. Recepta online niczym nie różni się od e recepty, którą wystawia lekarz w tradycyjnym, stacjonarnym gabinecie.

Jak zrealizować receptę online?

Recepta online może zostać zrealizowana w każdej aptece. Kod, który niezbędny jest do wykupienia e recepty może zostać przesłany SMS-em lub w e-mailu. E recepty zachowują ważność przez 30 dni licząc od dnia, w którym zostały wypisane. Erecepty online mają zastosowanie w przypadku osób, które przyjmują leki na stałe.

Erecepty online to rozwiązanie także dla kobiet, którym potrzebna jest antykoncepcja awaryjna. Istotne jest to, że erecepty online można otrzymać naprawdę bardzo szybko. Platformy, na których można otrzymać receptę online pobierają oczywiście opłaty, ale nie są one wysokie. Mogą wynosić mniej niż 50 zł.