Konsultacje z lekarzem bez wychodzenia z domu

Spraw, które można załatwić przez Internet jest obecnie coraz więcej. W czasie pandemii bardzo mocno rozwinęła się telemedycyna. Konsultacje lekarskie online oraz e recepta to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego w czasie pandemii korzysta mnóstwo osób.

Jakie zalety mają konsultacje online z lekarzem?

Konsultacje lekarskie online to przede wszystkim sposób na ograniczenie ilości wizyt w przychodni, a tym samym kontaktu z różnymi wirusami. Konsultacje lekarskie online mogą odbywać się w czasie, który dla pacjenta jest najbardziej wygodny.

Poradnie świadczące konsultacje lekarskie przez Internet starają się spełnić oczekiwania bardzo różnych grup pacjentów. Dlatego też umożliwiają uzyskanie e recepty, która zastąpiła tradycyjne recepty papierowe. E recepta może zostać wystawioną przez każdą uprawnioną osobę. Recepta online to wygodny sposób otrzymania recepty na stale przyjmowane leki. Recepta online nie wymaga odwiedzania przychodni osobiście.

Jak zrealizować e receptę?

Recepta online może zostać zrealizowana w każdej aptece. Recepta online jest wystawiana zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami. Recepta przez Internet ma postać elektroniczną. Elektroniczna recepta może zostać wykupiona po podaniu kodu. Elektroniczna recepta ważna jest przez 30 dni. Formularz z e receptą jest bardzo prosty do wypełnienia, a czas oczekiwania na usługę wynosi około 15 min.

Konsultacje lekarskie online z możliwością otrzymania recepty to rozwiązanie bardzo wygodne dla każdego. Unikalny kod do realizacji recepty przesyłany jest na ogół wiadomością SMS.