Co to jest i jak działa elektroniczna recepta?

Obecnie zarówno konsultacje przez Internet, jak i konsultacje telefoniczne, to bardzo popularna forma rozmów lekarza z pacjentem, dzięki czemu kolejki u specjalistów nie są już tak długie. Czasami potrzebujemy tylko kontynuacji leków, dlatego aby nie rejestrować się do lekarza, możemy skorzystać z konsultacji telefonicznych i poprosić o wystawienie recepty przez Internet. Jeżeli nadal nie słyszałeś co to jest e recepta, koniecznie zapoznaj się z jej definicją na stronie internetowej centrum medycznego, a nawet w swojej przychodni rodzinnej.

Recepta elektroniczna dla każdego

Elektroniczne recepty stały się bardzo popularne w całej Polsce, wypierając tym samym papierową wersję recept, dzięki czemu przepisanie leków stało się prostsze i szybsze. Sprawdź jak działa e-recepta i czy możesz otrzymać ją od lekarza twojej przychodni, a także za pośrednictwem konsultacji lekarskiej online. W wielu przypadkach recepta jest wystawiana na przykład na tabletki antykoncepcyjne czy tak zwane tabletki po, bądź inne leki będące kontynuacją wcześniej rozpoczętego leczenia.

Gdzie można zrealizować receptę online?

Na niektórych aptekach można znaleźć specjalne naklejki, na których widnieje napis, że w danym miejscu można zrealizować receptę. Prawda jest jednak taka, że recepty internetowe można zrealizować w każdej aptece w całym kraju. Dodatkowo e receptę można także zrealizować w aptekach online.

Takie działania ułatwiają funkcjonowanie wielu przychodni i minimalizują kolejki do lekarzy specjalistów. Jeżeli otrzymasz e-receptę przez telefon, uzyskasz także kod sms-em bądź drogą mailową. Recepta internetowa już nigdy się nie zgubi i będziesz mógł z niej skorzystać jedynie za pomocą krótkiego kodu i własnego numeru pesel.