Bezpieczne i wygodne konsultacje z lekarzem

Konsultacje lekarskie jeszcze nigdy nie były tak proste. Wszystko dzięki temu, że dzisiaj możliwe są konsultacje lekarskie online.

Co można uzyskać poprzez konsultację online z lekarzem?

Konsultacje lekarskie online cieszą się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem nie bez powodu. Pacjenci, którzy zdecydują się na konsultacje lekarskie online mogą uzyskać przedłużenie leczenia bez konieczności składania osobistej wizyty w przychodni. Ponadto mogą otrzymać receptę na różne leki.

E recepta wystawiana jest zawsze po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. E recepta może zostać wystawiona na leki przyjmowane stale. Recepta przez Internet może być wystawiana także na leki antykoncepcyjne przyjmowane na stałe. Recepta przez Internet może zostać wystawiona także na tabletkę „dzień po”. Ogromnym plusem jest to, że na konsultację lekarską online czeka się naprawdę bardzo krótko. Czas oczekiwania nie przekracza 15 minut.

Jak wygląda realizacja e recepty?

Elektroniczna recepta zachowuje ważność przez 30 dni. Co ważne, elektroniczna recepta może zostać zrealizowana w dowolnej stacjonarnej lub internetowej aptece. Pacjent, który posiada wystawioną przez Internet receptę otrzymuje niezbędny do jej realizacji kod. Najczęściej jest on przesyłany wiadomością SMS. Porada z e receptą odbywa się całkowicie online. E receptę można otrzymać szybko i prosto. Trzeba tylko umówić i opłacić wizytę. Za pośrednictwem Internetu można załatwić coraz więcej spraw. Recepta online nie wymaga osobistego kontaktu z lekarzem.