Jak działa recepta elektroniczna?

Nowoczesne technologie i czasy pandemii dały nam możliwość także konsultacji lekarskich przez Internet oraz przez telefon, wszystkie te czynności doprowadziły do wystawiania elektronicznych recept, nawet bez kontaktu z pacjentem. Jeżeli ty również zastanawiasz się co to jest e recepta, koniecznie sprawdź poradnik na blogu centrum medycznego, gdzie nie tylko znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat recept elektronicznych, ale również dowiesz się w jakiej sytuacji możesz taką receptę nabyć, bez konieczności wizyty u lekarza.

E recepta od lekarza pierwszego kontaktu

Obecnie większość lekarzy odchodzi od tradycyjnych recept papierowych, wystawiając swoim pacjentom recepty internetowe, dzięki czemu nie tylko oszczędza się papier, ale również pacjenci nie są narażeni na gubienia recept bądź konieczność posiadania przy sobie kiedy idziemy do apteki. Wielu lekarzy nadal nie decyduje się na wystawianie e recept, szczególnie w przypadku osób starszych, nie zawsze potrafią obsługiwać pocztę internetową a nawet wiadomości sms-owe.

Tutaj trzeba dodać, że receptę można wypisać także bez wizyty u lekarza, na przykład na konsultacji telefonicznej bądź internetowej. Również w sytuacji, gdy nie możesz dostać się do swojego lekarza, a posiadasz dokumentację udowadniające o kontynuację jakiegoś leczenia, Internetowe Centrum Medyczne może wystawić receptę bez kontaktu ze specjalistą.

W jaki sposób najłatwiej uzyskać e receptę?

Kiedy już wiemy jak działa e-recepta, warto zastanowić się jak ją uzyskać w prosty i szybki sposób. Aby móc otrzymać receptę elektroniczną, wystarczy udać się do swojego ośrodka zdrowia i tam po rozmowie z lekarzem poprosić o receptę w formie elektronicznej. Posiadając e receptę, możemy na podstawie krótkiego kodu sms wykupić niezbędne leki w każdej aptece.