Konsultacje lekarskie i recepty przez Internet

Do świadczenia usług medycznych wykorzystywane są obecnie nowoczesne technologie. Dzięki dostępowi do Internetu możliwe są konsultacje lekarskie online.

Konsultacje lekarskie online: dlaczego warto z nich korzystać?

Konsultacje lekarskie online mają bardzo wiele zalet. Konsultacje lekarskie online przeprowadzane są na odległość bez fizycznego kontaktu z lekarzem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie w czasie, gdy wokół nas szaleją wirusy. Konsultacje te świadczy między innymi Medspan.

Pacjentom, którzy skorzystają z usług, które świadczy Medspan mogą liczyć, że zostanie im wypisana e-recepta. E recepta po konsultacji lekarskiej online to szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób, które chorują przewlekle i regularnie przyjmują leki. Medspan świadczy usługi na najwyższym poziomie, a e recepta wystawiana jest naprawdę bardzo szybko.

Jak zrealizować e-receptę?

Recepta przez Internet jest tak samo ważna jak ta, którą lekarz wystawił w swoim gabinecie. Recepta przez Internet może zostać zrealizowana w dowolnej aptece. Recepta przez Internet nie jest jednak receptą refundowaną. A to oznacza, że płatność za lek wynosi 100%.

Elektroniczna recepta online nie może też zostać wypisana na wszystkie leki. Aby elektroniczna recepta mogła zostać wykupiona, pacjent potrzebuje specjalnego kodu. Na ogół pacjenci kod otrzymują za pośrednictwem wiadomości SMS. Elektroniczna recepta zachowuje ważność przez rok. Wyjątkiem są tylko recepty na antybiotyki i leki psychotropowe. Na tę grupę leków nie może jednak zostać wystawiona recepta przez Internet.