Jak działa recepta online?

Elektroniczne recepty pojawiły się w 2020 roku. Dzisiaj elektroniczną receptę można uzyskać nawet bez składania wizyty w gabinecie lekarskim. Umożliwiają to konsultacje online i usługa zamów receptę przez Internet.

Jak otrzymać elektroniczną receptę online?

Konsultacja lekarska online może odbywać się w różny sposób. Recepta online może zostać wypisane podczas konsultacji za pośrednictwem rozmowy telefonicznej albo czatu. Możliwa jest także widekonsultacja. Opcją, która wybierana jest naprawdę często jest możliwość otrzymania e-recepty online za pośrednictwem formularza chorobowego. Zastępuje on konsultację lekarską.

Oczywiście wypełniony formularz przed wypisaniem recepty jest weryfikowany przez lekarza. Osoby, które interesuje recepta online nie muszą posiadać aktywnego Internetowego Konta Pacjenta. Recepta online może zostać wypisana nie tylko przez lekarza, ale także przez pielęgniarkę i położną.

Na jakie leki można dostać receptę?

Usługa zamów receptę online nie dotyczy wszystkich leków. Zamów receptę online to usługa, z której mogą skorzystać osoby chore przewlekle, którym skończyły się leki przyjmowane na stałe. To usługa, z której można skorzystać chcąc uzyskać receptę na tabletkę dzień po. Zamów receptę przez Internet to usługa, która umożliwia otrzymanie recepty w bardzo krótkim czasie. Czas oczekiwania wynosi około 15 minut. Czas ten jest tylko dłuższy w sytuacji, gdy zamów receptę przez Internet zostanie dokonane w godzinach od 20.00 do 8.00.