Antykoncepcja awaryjna: gdzie uzyskać receptę?

E-recepty można otrzymać dzisiaj nie tylko podczas osobistej wizyty u lekarza. Dzięki portalom medycznym e-receptę można otrzymać obecnie także przez Internet. Taką możliwość mają między innymi kobiety, które interesują tabletki dzień po recepta.

Jakie tabletki dzień po są dostępne?

Tabletki dzień po w Polsce dostępne są wyłącznie na receptę. Wybór tych tabletek nie jest duży. Kobiety, które interesują tabletki dzień po recepta mogą otrzymać receptę tylko na tabletki o nazwie Ellaone lub Escapelle. Tabletki te działają bardzo podobnie.

Warto wiedzieć, że im szybciej po stosunku zostaną zażyte, tym bardziej będą skuteczne. Gdy kobieta nie ma możliwości szybkiego umówienia się na wizytę, jedynym rozwiązaniem pozostaje tabletki dzień po recepta online. Aby dostać Ellaone recepta czy też Escapelle recepta należy wypełnić formularz dostępny na stronie portalu medycznego. Jeśli po weryfikacji formularza okaże się, że nie ma przeciwwskazań do zastosowania antykoncepcji awaryjnej, Ellaone recepta albo Escapelle recepta zostanie wypisana.

Jak wykupić receptę online?

Kobiety, które mają Ellaone recepta bądź Escapelle recepta mogą wykupić ją w każdej aptece. Wykupując e-receptę należy podać farmaceucie złożony z 4 cyfr kod oraz numer PESEL. Kod, który niezbędny jest do wykupienia recepty może być przesłany wiadomością SMS lub e-mailem. E-recepty online wystawia dzisiaj wiele podmiotów medycznych. Sam proces wystawienia recepty nie trwa dłużej niż 15 minut. Recepta na tabletki dzień po nie jest refundowana.