Recepta online na tabletki dzień po

Wiele kobiet po niezabezpieczonym stosunku sięga po antykoncepcję awaryjną. Popularne tabletki dzień po dostępne są wyłącznie na receptę. Dzisiaj kobiety, które interesuje tabletki dzień po recepta, mogą otrzymać ją nie wychodząc z domu. Tabletki dzień po recepta można bowiem otrzymać przez Internet.

Tabletki dzień po – jak otrzymać receptę?

Recepty przez Internet można otrzymać na jednym z portali medycznych, które zapewniają konsultacje lekarskie online oraz e-recepty. Kobiety, które interesuje tabletki dzień po recepta mogą ją otrzymać, jeśli spełniają warunki, które są niezbędne do jej wystawienia. Kobieta, która musi zastosować antykoncepcję awaryjną i chce otrzymać Ellaone recepta bądź Escapelle recepta, otrzyma receptę po wypełnieniu formularza chorobowego, który znajduje się na stronie wybranego przez nią portalu medycznego.

Kto może wypisać receptę na tabletki dzień po?

Ellaone recepta oraz Escapelle recepta zostanie wypisana po pozytywnej weryfikacji pacjentki. Zajmuje to nie więcej, jak 15 minut. Zarówno Ellaone recepta, jak i Escapelle recepta mogą zostać wypisane nie tylko przez lekarza ginekologa. Realizacja recepty na antykoncepcję awaryjną odbywa się po podaniu kodu i numeru PESEL.

Kod, który jest niezbędny do wykupienia recepty przesyłany jest e-mailem lub wiadomością SMS. Tabletki dzień po nie są refundowane przez NFZ, oznacza to, że należy zapłacić za nie 100% ceny.