Telemedycyna i e-recepty ułatwiają życie pacjentom

Jedną z form świadczenia usług medycznych są konsultacje lekarskie online. Odbywać się one mogą bez względu na to, jak duża odległość dzieli lekarza i pacjenta. Aby mogły się odbyć konsultacje lekarskie online trzeba tylko znaleźć poradnię, która je świadczy. Potrzebny jest oczywiście także dostęp do Internetu.

Konsultacje lekarskie online: na jaki usługi można liczyć?

Konsultacje lekarskie online to nie pełen zakres usług, na jakie mogą liczyć pacjenci, którzy wybiorą telemedycynę. Poradnie udzielające porad lekarskich online wystawiają także zwolnienia lekarskie. Można też otrzymać w nich receptę. E recepta zostanie wystawiona po konsultacji z lekarzem.

E recepta ważna jest przez rok, ale z jej realizację lepiej się pospieszyć. Co ważne, e recepta realizowana jest w każdej zarówno stacjonarnej, jak i internetowej aptece. Recepta przez Internet mocno ułatwia życie osobom, które przebywają poza krajem oraz tym żyjącym w pośpiechu. Z pewnością też recepta przez Internet jest dobrym rozwiązaniem dla osób regularnie przyjmujących leki i seniorów.

Konsultacje lekarskie z receptą

Elektroniczna recepta to rozwiązanie szybkie i wygodne. Elektroniczna recepta może zostać wystawiona w ciągu kilku minut na podstawie informacji znajdujących się w wypełnionym przez pacjenta formularzu. Formularz jest dostępny na stronie internetowej poradni, której specjalnością są konsultacje lekarskie online. Elektroniczna recepta jest przekazywana pacjentowi na ogół za pomocą wiadomości SMS. Pacjenci mogą ja otrzymać także na maila.