Poznaj zalety recept wystawianych online

E recepty online to rozwiązanie idealne dla tych osób, które potrzebują pomocy lekarskiej, a z różnych przyczyn nie mogą zarejestrować się w przychodni, do której przynależą. To także dobra opcja dla pacjentów, którzy muszą regularnie przyjmować leki, nie są jednak objęci ubezpieczeniem zdrowotnym. Jest praktyką legalną, zgodną z prawem, a przede wszystkim – wyjątkowo wygodną.

Jak działają e-recepty?

Recepta online jest dokumentem elektronicznym, który wystawia się w trakcie e-konsultacji z lekarzem. Pacjent wypełnia więc formularz medyczny, w którym zaznacza, jakiego leku potrzebuje i jakie są powody jego zażywania. Po uiszczeniu odpowiedniej kwoty oraz po uznaniu przez lekarza, że recepta przez Internet jest rzeczywiście potrzebna, pacjent otrzymuje za pomocą wiadomości SMS kod składający się z czterech cyfr. To właśnie on jest podawany w aptece.

Dodatkowo, e recepta 24h trafia na adres mailowy podany przez pacjenta. Dzięki temu, w każdej chwili może on sprawdzić, jakie jest dawkowanie leku oraz czas jego przyjmowania.

Zalety recept online

Osoby, które decydują się na skorzystanie z recept online zwracają uwagę w pierwszej kolejności na to, że mają do czynienia z rozwiązaniem pozwalającym im na sporą oszczędność czasu. Zwykle od momentu opłacenia wniosku do chwili wystawienia recepty mija zaledwie kilkanaście minut. Czas oczekiwania jest dłuższy jedynie wtedy, gdy pacjent zgłasza się po receptę w godzinach wieczornych lub nocnych.

Co warte podkreślenia, e recepty online nie różnią się niczym od tych, które są wystawiane w gabinecie lekarskim. Korzystanie z nich nie wymaga nawet posiadania aktywnego profilu na Internetowym Koncie Pacjenta. To praktyczne i wygodne rozwiązanie. Wiele wskazuje zresztą na to, że jego popularność będzie z roku na rok coraz większa.