Po receptę na tabletki antykoncepcyjne nie trzeba iść do lekarza

Tabletki antykoncepcyjne to najbardziej popularna i jednocześnie najbardziej skuteczna forma antykoncepcji. Są one przepisywane tylko na receptę. Dzisiaj kobiety, które stosują tę formę antykoncepcji już nie muszą zapisywać się do lekarza. Recepta na środki antykoncepcyjne może zostać wystawiona online.

Jak uzyskać receptę online?

Obecnie świadczone są usługi medyczne online. W placówkach medycznych świadczących takie usługi pracują lekarze specjaliści, którzy mają prawo do wystawiania recept. Kobiety, które interesuje e recepta tabletki antykoncepcyjne muszą wypełnić formularz na stronie centrum medycznego. Zamówiona e recepta tabletki antykoncepcyjne zostanie wypisana bardzo szybko.

E recepta antykoncepcja to bardzo dogodna dla pacjentek forma otrzymania recepty. Zamówienia na e recepta antykoncepcja można składać w dowolnej chwili nawet w godzinach wieczornych. Dla wielu kobiet jest to bardzo korzystne rozwiązanie.

Gdzie zrealizować taką receptę?

E recepta antykoncepcja może zostać zrealizowana w każdej aptece. Recepta na tabletki antykoncepcyjne online traci ważność po upływie 30 dni od wypisania. Kod, który jest niezbędny do wykupienia recepty przesyłany jest w wiadomości SMS. W centrach medycznych, które wystawiają e recepty może zostać wypisana także recepta na środki antykoncepcyjne „dzień po”.

Recepta na tabletki antykoncepcyjne online nie jest refundowana przez NFZ. Pacjentki, które interesuje e recepta antykoncepcja nie muszą posiadać Internetowego Konta Pacjenta.